Chicago Blackhawks – San Jose Sharks, 19.12.2016 – NHL

Chicago Blackhawks San Jose Sharks – Sharksi su pobjedom nad Montrealom u prošlom kolu preuzeli drugu poziciju u Zapadnoj konferenciji i sada se nalaze odmah iza narednog protivnika. Chicago je vodeća ekipa i definitivno su do sada pokazali najviše. U ovom kolu imaju priliku pobjedom se dodatno izdvojiti na liderskoj poziciji. Sharksi su u prošlom kolu pokazali da mogu pobijediti bilo koju ekipu u ligi i definitivno nas očekuje zanimljiv meč. Početak: 19.12.2016 – 01:00 SEV

Chicago Blackhawks

Chicago se na početku ovog mjeseca našao u jednoj maloj krizi. Doživjeli su tri poraza u četiri utakmice i to dva na svome terenu. S obzirom da su u dosadašnjem dijelu sezone zaista sjajno igrali kod kuće, ova dva poraza su bila malo iznenađenje. Nakon što su izgubili kod kuće od  Rangersa,  igrači Chicaga su u naredna tri susreta popravili svoju igru. Prvo su na svome terenu bili bolji od Dallasa rezultatom 3:1,  a onda su se u narednom kolu revanširali Rangersima za prethodni poraz. Chicago je ovaj put slavio na gostovanju sa 1:2. Poslije ove pobjede odigrali su jednu ludu utakmicu protiv New York Islandersa. Iako su gostovali posljednjoj ekipi Istočne konferencije, Blackhawksi su imali velikih problema u ovoj utakmici.

S obzirom kako su igrali u dosadašnjem dijelu sezone, očekivala se sigurna pobjeda gostiju. Bio je to duel prve i posljednje ekipe i domaći tim je imao veliki motiv. Islandersi su sjajno otvorili meč i već nakon četiri minute imali su veliku prednost od 2:0. Igrači Chicaga se u nastavku bude i za samo pet minuta preokreću rezultat. Golovima Panarina, Anisimova i Hossa poveli su sa 3:2. No, to nije bio kraj golovima u prvoj trećini. Pet minuta prije kraja Strome je izjednačio rezultat. Na startu drugog dijela Lee je ponovo doveo Islanderse u vodstvo, Ipak, domaći tim nije mogao zadržati prednost. Do kraja meča Blackhawksi su preko Panarina i Panika postigli dva gola i tako zabilježili pobjedu rezultatom 4:5.

San Jose Sharks

Sharksi u zadnje vrijeme pružaju sjajne partije i sasvim zasluženo se nalaze na drugom mjestu. U posljednjih devet utakmica zabilježili su čak sedam pobjeda i samo dva poraza. Ovaj mjesec započeli su sa dvije pobjede nad Kingsima u gostima i Montrealom na svome terenu. Nakon toga su doživjeli dva poraza od Ottawe i Anaheima. Ovi rezultati nisu previše poremetili igru Sharksa koji su u naredna četiri kola ostvarili isto toliko pobjeda. Pozitivnu seriju započeli su protiv Caroline. I unarednom susretu pružili su veoma dobru partiju. Slavili su u gostima protiv Toronta. Treću pobjedu zaredom ostvarilu su nad Ottawom. U prošlom kolu ponovo su snage odmjerili sa Montrealom.

Ovaj put su gostovali i čekao ih je mnogo teži posao. Canadiensi igraju sjajno na svome terenu i zaista ih je teško savladati. Bez obzira što su igrali protiv jednog od najkvalitetnijih protivnika u ligi i to na gostovanju, igrači Sharksa su još jednom pokazali da se nalaze u sjajnoj formi. Iako se očekivao jedan uzbudljiv i neizvjestan duel, pobjednik je bio riješen već nakon prve trećine. Sharksi su vodili sa visokih 0:3 i do kraja meča domaći igrači nisu uspjeli preokrenuti rezultat. U drugom periodu Karlsson je postigao četvrti gol za svoju ekipu i Montrealu je prijetila prava katastrofa. Do kraja susreta postigli su dva gola i tako samo ublažili poraz.

Chicago Blackhawks – San Jose Sharks TIP

Chicago je u posljednja četiri susreta doživio dva poraza na svome terenu. Prije toga su u 12 mečeva samo dva puta poraženi. Sharksi se nalaze u seriji od tri gostujuće pobjede u nizu i zaista je teško prognozirati pobjednika. Iako je Chicago blagi favorit zbog bolje pozicije na tabeli i domaćeg  terena, mi bi u ovom susretu ipak igrali na zbroj golova, jer su obje ekipe veoma efikasne.

Tip: više od 4,5 golova