skip to Main Content

Burnley – Manchester United, 20.01.2018. – Premier League

Burnley – Manchester United – U narednom subotnjem meču 24. kola engleske Premier lige snage će odmjeriti dva tima iz gornjeg dijela tabele, s tim da sedmi Burnley trenutno ima i velikih 16 bodova zaostatka za drugoplasiranim Manchester Unitedom. Osim toga, Burnley se nalazi i u seriji od tri poraza, dok je United istovremeno nanizao tri pobjede, dok još treba dodati da je na Boxing Day njihov ogled na Old Traffordu završen rezultatom 2:2. Početak: 20.01.2018. – 16:00 SEV

Burnley

Inače, Burnley je tada bio na pragu velike senzacije jer je na poluvremenu vodio s 2:0, da bi United najprije u 53. minuti smanjio njihovu prednost, a onda u 91. minuti došao i do jednog boda. A koliko je to ustvari utjecalo na izabranike trenera Dychea najbolje potvrđuje podatak da su nakon toga samo još na gostovanju kod Huddersfielda uspjeli odigrati 0:0, dok su poraženi kod kuće od Liverpoola te na strani od Crystal Palacea, a i u FA Cupu na Etihadu nisu imali nikakvih šansi protiv Manchester Cityja.

Ipak, zahvaljujući sjajnim partijama u prvom dijelu sezone, ekipa Burnleya i dalje drži odlično sedmo mjesto na tabeli Premier lige, i to s tri boda više od osmog Leicestera te čak sedam u odnosu na deveti Everton, tako da u njihovom taboru baš i nema previše razloga za zabrinutost. Doduše, sad ih očekuje jedan izuzetno zahtjevan meč protiv sve boljeg Uniteda, dok oni zbog povreda i dalje ne mogu računati na golmana Heatona, braniča Warda, veznjake Arfielda i Bradyja te napadača Wooda.

Vjerovatni početni sastav Burnleya: Pope – Bardsley, Tarkowski, Mee, Taylor – Cork, Defour – Gudmundsson, Hendrick, N'Koudou –– Barnes

Manchester United

Za goste iz Manchestera smo već u uvodu rekli da ovaj prvenstveni ogled s veoma čvrstim Burnleyem dočekuju nakon tri uzastopne pobjede, i to dvije ostvarene u prvenstvu nad Evertonom i Stokeom te jedne u FA Cupu nad drugoligašem Derby Countyjem. No, ono što svakako najviše raduje trenera Mourinha je podatak da već četiri utakmice nisu primili gol, što ustvari znači da je njihovu mrežu zadnja zatresla upravo ekipa Burnleya na Old Traffordu.

Inače, United je s ove dvije vezane pobjede zadržao drugo mjesto na tabeli Premier lige te sada ima tri boda više od Liverpoola i Chelseaja, dok s druge strane vodeći „građani“ imaju čak 12 bodova više od njih. Naravno da će to biti veoma teško nadoknaditi u preostalih 15 kola, pogotovo jer ih očekuju i nastupi u FA Cupu i Ligi prvaka, dok još treba dodati da će zbog povreda i ovaj meč propustiti štoper Bailly, veznjak Carrick i napadač Ibrahimović, ali i veznjak Mkhitaryan koji je na izlaznim vratima Uniteda.

Vjerovatni početni sastav Manchester Uniteda: de Gea – Valencia, Smalling, Jones, Shaw – Pogba, Matić – Mata, Lingard, Martial – Lukaku

Burnley – Manchester United TIP

Naravno da nam trenutna forma ova dva tima sugeriše da bi United u subotu ipak mogao doći do pobjede nad Burnleyem, ali s druge strane moramo znati da domaća momčad još uvijek ima jednu od najboljih odbrana u ligi pa smo se mi stoga ovdje i odlučili za tip s malo golova.

Tip: ispod 2,5 golova