Champions League 2026/2027

Demijan "Math-Guy" Purgar
Zadnje ažuriranje: 01.09.2026
Povjerenje i transparentnost

Naš urednički tim radi transparentno. U tekstovima mogu postojati affiliate poveznice prema kladionicama. To ni na koji način ne utječe na nepristranost i objektivnost tekstova.

Sezona Champions League 2026/2027 obećava uzbudljivu borbu za titulu, a kladionice već izbacuju prve kvote i prognoze. Kladioničari mogu očekivati širok izbor oklada, od pobjednika turnira do najboljih strijelaca. Donosim vam detaljne prognoze za timove i najnovije kvote najboljih kladionica za Ligu prvaka.

Aktuelna tabela Champions League 2026/27

Prognoze i kvote za klađenje na Champions League

Champions League Logo
Champions League Kvote za Prvaka, ažurirano 28.08.2026.

TimLiga Top 8CL-PrvakFinale
PSG1,506,004,00
Arsenal1,537,004,20
Bayern1,537,004,50
Barcelona1,538,004,20
Real Madrid1,448,004,50
Man. City1,8310,05,50
Liverpool1,6613,06,00
Man. United2,6221,010,0
Inter Mailand2,5029,013,0
Atletico Madrid3,0034,019,0
Borussia Dortmund4,0041,021,0
SSC Neapel4,0041,021,0
AS Rom4,5041,021,0
Aston Villa3,7541,021,0
RB Leipzig5,0051,023,0
Real Betis5,0051,023,0
Villarreal5,5051,023,0
VfB Stuttgart5,0081,029,0
FC Porto5,0081,034,0
Como6,5081,034,0
Ostali>7,0>100>40
Legiano KvotePosjeti Legiano!Legiano BonusLegiano Test

Liga prvaka 2026./27.: Top 8 favorita za naslov

Liga prvaka u novu sezonu 2026./27. ulazi s Paris Saint-Germainom kao braniteljem naslova i glavnim favoritom. Kluba poput Barcelone, Bayern Münchena, Arsenala i Real Madrida pokušat će skinuti Parižane s europskog trona. U našoj analizi detaljno predstavljamo osam vodećih momčadi poredanih prema ukupnim izgledima za osvajanje ovog prestižnog natjecanja.

Paris Saint-Germain

Paris Saint-Germain ulazi u Ligu prvaka 2026./27. kao dvostruki uzastopni europski prvak. U finalu sezone 2025./26. pariška momčad svladala je Arsenal nakon 1:1 i boljeg izvođenja jedanaesteraca rezultatom 4:3. PSG je uz to ponovno osvojio i francusku Ligue 1.

Trener i igrački kadar

Luis Enrique ostaje ključni faktor klupskog uspjeha. Khvicha Kvaratskhelia najvažniji je napadački igrač, dok ljetno pojačanje Ferran Torres donosi kvalitetu u završnici. Maghnes Akliouche daje dodatan kreativni impuls.

Prednosti i nedostaci:

  • Prednosti: visoka tehnička kvaliteta, brzina, veliko iskustvo nokaut-faze
  • Nedostaci: visoka očekivanja, povremeno rizična izgradnja napada

Prognoza za Paris Saint-Germain

Paris Saint-Germain posjeduje najkompletniju momčad u Europi te bi morao izrazito lako proći ligašku fazu natjecanja.

Prognoza: finale.

Šansa za plasman u nokaut-fazu: 99%. Šansa za naslov: 18%.

FC Barcelona

FC Barcelona je u sezoni 2025./26. stigla do četvrtfinala Lige prvaka, gdje je ispala od Atlético Madrida. Barça je na domaćoj sceni obranila naslov prvaka La Lige, čime je potvrdila definitivan povratak u sam europski vrh.

Trener i igrački kadar

Hansi Flick vodi izrazito napadački usmjerenu momčad. Lamine Yamal ostaje glavna figura i igrač prevage, dok iskusni Rodri veznom redu daje potpunu kontrolu. Mladi Marc Bernal dodatno proširuje opcije u sredini terena.

Prednosti i nedostaci:

  • Prednosti: iznimna individualna kvaliteta, kreativan napad, snažan vezni red
  • Nedostaci: prostor iza visoke obrane, nesigurnost protiv najjačih

Prognoza za FC Barcelona

FC Barcelona ima dovoljno kvalitete za sam kraj ako trener Flick pronađe obrambenu ravnotežu protiv moćnih suparnika.

Prognoza: polufinale.

Šansa za plasman u nokaut-fazu: 98%. Šansa za naslov: 14 %.

Bayern München

Bayern München stigao je do polufinala Lige prvaka 2025./26. Njemački prvak ondje je nakon dvije spektakularne utakmice izgubio od PSG-a ukupnim rezultatom 5:6, ali je istodobno obranio naslov prvaka u domaćoj Bundesligi.

Trener i igrački kadar

Vincent Kompany ustrajno inzistira na dominaciji posjeda i presingu. Harry Kane ostaje glavni strijelac momčadi. Ismael Saibari donosi novu dinamiku, dok mladi Lennart Karl nudi prijeko potrebnu kreativnost i veliku brzinu.

Prednosti i nedostaci:

  • Prednosti: velika opasnost za gol, visok presing, bogato iskustvo
  • Nedostaci: rizik visoke obrambene linije, ranjivost nakon gubitka lopte

Prognoza za Bayern München

Bayern München djeluje izuzetno uigrano te u napadu ima pojedince koji jednim potezom mogu odlučiti svaku veliku utakmicu.

Prognoza: polufinale.

Šansa za plasman u nokaut-fazu: 98%. Šansa za naslov: 13%.

Arsenal

Arsenal je u sezoni 2025./26. odigrao svoju najbolju europsku sezonu i stigao do velikog finala. Od PSG-a je izgubio tek nakon jedanaesteraca, a uz to je prvi put nakon 2004. godine osvojio englesku Premier ligu.

Trener i igrački kadar

Mikel Arteta izgradio je taktički zrelu momčad. Bukayo Saka ostaje najvažniji napadački igrač, dok Bruno Guimarães snažno jača vezni red svojom tehnikom. Stoper Gabriel donosi potpunu obrambenu stabilnost i opasnost iz prekida.

Prednosti i nedostaci:

  • Prednosti: iznimno kompaktna obrana, moćan presing, opasni prekidi
  • Nedostaci: previše kontroliran napad, velika ovisnost o Saki

Prognoza za Arsenal

Nakon ulaska u finale Arsenal je postao legitimni kandidat za naslov, a obrambena čvrstina idealna je za nokaut-utakmice.

Prognoza: polufinale.

Šansa za plasman u nokaut-fazu: 97%. Šansa za naslov: 13%.

Real Madrid

Real Madrid stigao je do četvrtfinala Lige prvaka 2025./26. Rekorder natjecanja ispao je od Bayerna ukupnim rezultatom 4:6. Real je i na domaćoj sceni ostao bez trofeja, unatoč sjajnoj streljačkoj formi Kyliana Mbappéa.

Trener i igrački kadar

José Mourinho vratio se na trenersku klupu Real Madrida. Kylian Mbappé ostaje središnja figura napada i prvi strijelac tima, dok Marc Cucurella i Yan Diomande donose prijeko potrebnu brzinu i taktičku prilagodljivost.

Prednosti i nedostaci:

  • Prednosti: svjetska napadačka klasa, ogromno iskustvo, kvaliteta u doigravanju
  • Nedostaci: novi automatizmi, nejasna ravnoteža veznoga reda

Prognoza za Real Madrid

Real Madrid posjeduje neporeciv individualni talent za visoke domete, no Mourinho mora iznimno brzo stabilizirati obrambenu strukturu.

Prognoza: četvrtfinale.

Šansa za plasman u nokaut-fazu: 97%. Šansa za naslov: 12%.

Manchester City

Manchester City stigao je do osmine finala Lige prvaka 2025./26., gdje ga je zaustavio Real Madrid. City je završio drugi u Premier ligi iza Arsenala, ali je ipak uspio osvojiti FA Cup i Liga kup.

Trener i igrački kadar

Enzo Maresca preuzeo je momčad od Pepa Guardiole. Erling Haaland ostaje nezaustavljivi glavni strijelac u kaznenom prostoru. Elliot Anderson značajno pojačava vezni red, dok mladi Nico O’Reilly donosi novu igračku svestranost.

Prednosti i nedostaci:

  • Prednosti: vrhunska kvaliteta dodavanja, Erling Haaland, širok kadar
  • Nedostaci: prilagodba na novog trenera, manja uigranost tima

Prognoza za Manchester City

Manchester City ostaje ozbiljan kandidat za dalek put, no novi sustav trenera Maresce mora brzo proraditi na najvišoj razini.

Prognoza: četvrtfinale.

Šansa za plasman u nokaut-fazu: 96%. Šansa za naslov: 10%.

FC Liverpool

Liverpool je u sezoni 2025./26. stigao do četvrtfinala Lige prvaka, no ondje je izgubio od PSG-a. Bivši prvak pao je na peto mjesto u Premier ligi, a klub su napustili Mohamed Salah i trener Arne Slot.

Trener i igrački kadar

Andoni Iraola gradi novi Liverpool s intenzivnim presingom i izravnim stilom. Virgil van Dijk ostaje nesumnjivi vođa obrane i svlačionice, Jérémy Jacquet učvršćuje obrambenu liniju, dok Rio Ngumoha donosi nepredvidivost.

Prednosti i nedostaci:

  • Prednosti: iznimno visok tempo igre, domaći teren, europsko iskustvo
  • Nedostaci: odlasci ključnih nositelja, nedokazan napad

Prognoza za FC Liverpool

FC Liverpool i dalje ima dovoljnu igračku kvalitetu za nokaut-fazu, no mora izuzetno brzo provesti sve kadrovske promjene.

Prognoza: četvrtfinale.

Šansa za plasman u nokaut-fazu: 92%. Šansa za naslov: 7%.

Atlético Madrid

Atlético Madrid stigao je do polufinala Lige prvaka 2025./26. Ondje je nakon dvije neizvjesne utakmice tesno izgubio od Arsenala rezultatom 1:2. Atlético je završio četvrti u La Ligi i izgubio finale kupa.

Trener i igrački kadar

Diego Simeone započinje svoju 16. sezonu na klupi Atlética. Čvrsta obrana i disciplina ostaju najveća snaga tima. Morten Hjulmand značajno jača defenzivni vezni red, dok Obed Vargas donosi veliku trkačku moć.

Prednosti i nedostaci:

  • Prednosti: izvrsna taktička organizacija, iskustvo u nokautu, brza tranzicija
  • Nedostaci: manja kreativna širina, povremeno previše pasivna igra

Prognoza za Atlético Madrid

Atlético Madrid ostaje neugodan suparnik svim favoritima, ali ima nešto manje napadačke širine od glavnih kandidata za naslov.

Prognoza: četvrtfinale.

Šansa za plasman u nokaut-fazu: 91%. Šansa za naslov: 5%.

Modus igranja za Champions League sezonu 2026/2027

Sezona 2026/2027 u Champions League donosi velike promjene i nakon dugog niza godina u povijest odlazi grupna faza ovog takmičenja. Igrat će se po ligaškom sistemu, a povećan je broj timova učesnika, kao i broj utakmica koje će biti odigrane.

Evo pregleda novog aktuelnog modusa igranja:

Champions League pregled
UEFA-Champions-League-AI
Organizator UEFA
Početak kvalifikacija 07. 07. 2026.
Kraj kvalifikacija 28. 08. 2026.
Početak glavnog natjecanja 08. 09. 2026.
Kraj natjecanja 05. 06. 2027.
Broj timova 36
Ukupno timova 81 (53 saveza)
Sezona 71.
Prvak 24/25 PSG
Najuspješniji klub Real Madrid (15 naslova)
Kvalifikacije za UEFA Superkup, FIFA Svjetsko klupsko prvenstvo
Srodna natjecanja UEFA Europa League, UEFA Conference League

Format takmičenja Champions League

Broj Timova: U sezoni 2026/2027, se Champions League sastoji od 36 timova, umjesto dosadašnja 32. Svaki od tih 36 timova će odigrati po osam utakmica, sa različitim protivnicima, po četiri na domaćem i gostujućim terenima. Prije žrijeba su timovi podjeljeni u jakosne grupe i svaki tim je za rivale dobio po dva tima iz svake jakosne grupe, kako bi svi imali ravnomjerno raspoređenu snagu protivnika. Nakon što se odigraju sve utakmice, biće poznat i konačni poredak na tabeli od 36 timova.

Bodovni Sistem: Timovi dobivaju 3 boda za pobjedu, 1 bod za neriješeni rezultat, i 0 bodova za poraz. U slučaju istog broja bodova na kraju o plasmanu odlučuje gol-razlika.

VAR (Video Assistant Referee): VAR tehnologija i dalje igra važnu ulogu u sezoni 2026/2027, pomažući sucima u donošenju odluka i smanjenju kontroverznih situacija na terenu.

Zimska Pauza: Planirano je da se prvih šest kola Champions League odigra od 16.09. do 10.12., a onda bi uslijedila zimska pauza. Nastavak, odnosno mečevi 7.kola bi se igrali 20. i 21.01. naredne godine, a mečevi posljednjeg 8.kola sedam dana kasnije.

Plasman u nokaut fazu Champions League

Osmina finala: Kada svi timovi odigraju po osam utakmica protiv različitih protivnika, tabela od 36 timova će dobiti konačni izgled. Osam prvoplasiranih ekipa na toj tabeli će se direktno plasirati u osminu finala. Timovi koji budu plasirani između devetog i 24. mjesta na tabeli, što znači 16 ekipa, razigravaće između sebe, a osam pobjednika će se plasirati u osminu finala. Od osmine finala će se Champions League igrati kao i do sada, što znači nokaut sistemom sve do samog finala.

Relegacija: Poraženi timovi iz razigravanja, što znači osam ekipa, završavaju svoj evropski izlet za ovu sezonu. Klubovi koji nakon osam odigranih utakmica ligaškog dijela takmičenja budu plasirani od 25. do 36. mjesta, takođe završavaju svoje evropsku avanturu.