Njemačka 1. i 2. Bundesliga 2026/2027

Demijan "Math-Guy" Purgar
Zadnje ažuriranje: 23.08.2026
Povjerenje i transparentnost

Naš urednički tim radi transparentno. U tekstovima mogu postojati affiliate poveznice prema kladionicama. To ni na koji način ne utječe na nepristranost i objektivnost tekstova.

Nova sezona njemačke 1. i 2. Bundeslige je pred vratima. Klubovi se pripremaju za nove izazove, a navijači s nestrpljenjem iščekuju početak ligaškog natjecanja.

Istražite našu najavu sezone, koja vam nudi najbolje kvote, prognoze za sve klubove i preporuke za najbolje kladionice za klađenje na Bundesligu 1 i 2.

Aktuelna tabela Bundeslige 2026/27

Prognoze i kvote za klađenje na Njemačku Bundesligu

Bundesliga

Bundesliga Playzilla Kvote za Prvaka, ažurirano 02.08.2026.
KlubPrvakTOP 4Ispadanje
Bayern München1,14-1001
Borussia Dortmund11,01,36751
RB Leipzig15,01,50501
Bayer Leverkusen17,01,60501
VfB Stuttgart34,02,2051,0
Eintracht Frankfurt1014,0021,0
1899 Hoffenheim2016,0041,0
SC Freiburg2017,5013,0
FSV Mainz 0550111,08,00
Schalke 0475119,05,00
FC Augsburg75119,05,00
Borussia M´gladbach100119,05,00
1. FC Köln100123,04,20
Union Berlin100126,04,00
Werder Bremen150119,05,00
Hamburger SV300126,04,00
Paderborn450181,02,10
Elversberg450181,02,10
Playzilla KvotePosjeti Playzilla!Playzilla TestPlayzilla Bonus

Najava sezone Bundeslige 2026./27.: favoriti za naslov i borba za ostanak

Njemačka Bundesliga i u natjecateljsku sezonu 2026./27. ulazi s FC Bayern Münchenom kao izrazitim favoritom broj jedan. Kluba poput Borussije Dortmund, RB Leipziga, VfB Stuttgarta i Leverkusena pokušat će smanjiti zaostatak za braniteljem naslova. U našoj detaljnoj najavi analiziramo svih 18 klubova, poredanih prema izgledima za osvajanje titule.

FC Bayern München

FC Bayern München je dominirao Bundesligom 2025./26. i uvjerljivo osvojio naslov s 89 bodova. Momčad iz Münchena postigla je čak 122 gola i pretrpjela samo jedan poraz. Njemački rekorder u novu sezonu ponovno ulazi kao glavni favorit.

Trener i igrački kadar

Trener Vincent Kompany na raspolaganju ima izvanredan kadar. Harry Kane, Michael Olise, Luis Díaz, Jamal Musiala i Joshua Kimmich čine moćnu okosnicu. Ismael Saibari i Nathaniel Brown donose dodatnu igračku kvalitetu tima.

Prednosti i nedostaci:

  • Prednosti: izvanredan napad, velika individualna kvaliteta, širok kadar
  • Nedostaci: velika očekivanja javnosti, ovisnost o ključnim igračima

Prognoza za FC Bayern München

FC Bayern München je izraziti favorit za osvajanje prvog mjesta. Kompletan prvenstveni konkurent morat će odigrati gotovo savršenu sezonu kako bi zaustavio aktualnog prvaka.

Šanse za naslov: 68 %, rizik od ispadanja: 0,1 %.

Borussia Dortmund

Borussia Dortmund je prvenstvenu sezonu 2025./26. završila na drugom mjestu sa 73 boda. Posebno uvjerljiva bila je obrana koja je primila samo 34 gola, ali je bodovni zaostatak za Bayernom bio velik.

Trener i igrački kadar

Niko Kovač ostaje glavni trener BVB-a. Serhou Guirassy, Jobe Bellingham, Felix Nmecha i Nico Schlotterbeck čine najvažnije igrače momčadi. Konstantinos Karetsas i Joane Gadou donose značajan dodatni potencijal ekipe.

Prednosti i nedostaci:

  • Prednosti: stabilna obrana, iznimno opasan napad, visoka individualna kvaliteta
  • Nedostaci: Bayern ima širi kadar, povremeni nedostatak kontinuiteta

Prognoza za Borussia Dortmund

Borussia Dortmund je glavni Bayernov pratitelj i naš prvi kandidat za drugo mjesto ljestvice. Za osvajanje naslova BVB mora znatno bolje iskoristiti izravne dvoboje.

Šanse za naslov: 12 %, rizik od ispadanja: 0,2 %.

RB Leipzig

RB Leipzig je sezonu 2025./26. završio na trećem mjestu sa 65 bodova, čime je ponovno osigurao plasman u Ligu prvaka. Sezona je bila uspješna, no unatoč tome došlo je do promjene na klupi

Trener i igrački kadar

Novi trener momčadi je Martín Demichelis. Antonio Nusa, Johan Bakayoko, Rocco Reitz, Brajan Gruda i David Raum daju ekipi izuzetno mnogo brzine. Ovaj iznimno mlad igrački kadar posjeduje ogroman prostor za napredak.

Prednosti i nedostaci:

  • Prednosti: brzina i atletičnost, mladi vrhunski igrači, kvalitetan presing
  • Nedostaci: novi trener na klupi, manje iskustva od rivala Bayerna

Prognoza za RB Leipzig

RB Leipzig ponovno može izboriti plasman među četiri najbolja kluba, a očekujemo ga na trećoj poziciji. Za borbu za sam naslov Demichelis mora brzo uspostaviti stabilnost.

Šanse za naslov: 6 %, rizik od ispadanja: 0,5 %.

VfB Stuttgart

VfB Stuttgart je u sezoni 2025./26. potvrdio uspon u sam njemački vrh i završio na četvrtom mjestu. Sa 71 postignutim golom VfB je bio među najboljim napadačkim momčadima natjecanja, izborivši Ligu prvaka.

Trener i igrački kadar

Sebastian Hoeneß i dalje je prepoznatljiv po atraktivnom napadačkom nogometu. Deniz Undav, Ermedin Demirović, Angelo Stiller i Jamie Leweling čine snažnu okosnicu. Izuzetno važnu obrambenu ulogu zadržava i Maximilian Mittelstädt.

Prednosti i nedostaci:

  • Prednosti: uigran taktički sustav, iznimno snažan napad, dobar razvoj momčadi
  • Nedostaci: veliko opterećenje zbog Europe, obrana nije uvijek stabilna

Prognoza za VfB Stuttgart

VfB Stuttgart ponovno ima izuzetno dobre šanse za plasman u elitnu Ligu prvaka. Naša službena prognoza za njih je ponovno četvrto mjesto ljestvice.

Šanse za naslov: 5 %, rizik od ispadanja: 0,5 %.

Bayer 04 Leverkusen

Bayer 04 Leverkusen je prošlu sezonu završio tek na skromnom šestom mjestu ljestvice, što je predstavljalo veliko razočaranje. Ipak, 68 postignutih golova jasna je potvrda da momčad posjeduje ogromnu napadačku kvalitetu.

Trener i igrački kadar

S Carlesom Martínezom započinje novo razdoblje na klupi. Patrik Schick, Malik Tillman, Aleix García i Edmond Tapsoba ostaju ključni nositelji igre. Jarell Quansah i Miguel Gutiérrez predstavljaju glavne adute obrane.

Prednosti i nedostaci:

  • Prednosti: visoka tehnička kvaliteta, prilagodljivi napadači, snažan igrački kadar
  • Nedostaci: nova promjena trenera, nedostatak kontinuiteta u natjecanju

Prognoza za Bayer 04 Leverkusen

Bayer 04 Leverkusen morat će popraviti šesto mjesto iz prošle natjecateljske sezone. Farmaceute vidimo na petoj poziciji ljestvice, u neposrednoj blizini plasmana u Ligu prvaka.

Šanse za naslov: 4 %, rizik od ispadanja: 0,7 %.

TSG Hoffenheim

TSG Hoffenheim bio je jedno od najugodnijih iznenađenja sezone 2025./26. osvojivši odlično peto mjesto. Sa 61 bodom izborili su Europsku ligu, pokazavši znatan napredak u napadačkom dijelu svoje igre na terenu.

Trener i igrački kadar

Trener Christian Ilzer ustrajno inzistira na intenzivnom nogometu. Fisnik Asllani, Adam Hložek, Tim Lemperle i Andrej Kramarić donose stalnu opasnost, dok pojačanje Patrick Wimmer značajno proširuje napadačke mogućnosti tima.

Prednosti i nedostaci:

  • Prednosti: prilagodljiv napad, uigran sustav igre, igrači s prostorom za napredak
  • Nedostaci: dvostruko opterećenje zbog Europe, povremeno ranjiva obrambena linija

Prognoza za TSG Hoffenheim

Potpuno ponavljanje petog mjesta bit će izuzetno teško za momčad. Hoffenheim ipak ostaje ozbiljan kandidat za Europu, a u našoj prognozi završava šesti.

Šanse za naslov: 1,5 %, rizik od ispadanja: 1,5 %.

Eintracht Frankfurt

Eintracht Frankfurt je razočarao svoje navijače u sezoni 2025./26. osvajanjem osmog mjesta. Eintracht je postigao 61 gol, ali je primio čak 65 pogodaka, zbog čega je ostao bez nastupa u Europi.

Trener i igrački kadar

Adi Hütter vratio se na trenersku poziciju. Jonathan Burkardt, Can Uzun, Ritsu Dōan i Hugo Larsson nude ogromnu napadačku kvalitetu, dok Robin Koch i Arthur Theate osiguravaju prijeko potrebnu stabilnost obrane.

Prednosti i nedostaci:

  • Prednosti: mnogo napadačkog talenta, dobra širina kadra, trener odlično poznaje klub
  • Nedostaci: obrana je nedavno bila nestabilna, implementacija novog sustava

Prognoza za Eintracht Frankfurt

Eintracht Frankfurt posjeduje sasvim dovoljno kvalitete za povratak na europsku scenu. Naša prognoza za novu natjecateljsku sezonu jest osvajanje sedmog mjesta.

Šanse za naslov: 1 %, rizik od ispadanja: 2 %.

SC Freiburg

SC Freiburg je Bundesligu 2025./26. završio na odličnom sedmom mjestu. Momčad je ostala iznimno konkurentna unatoč napornom rasporedu, a na međunarodnoj sceni stigli su sve do samog finala Europske lige.

Trener i igrački kadar

Julian Schuster se potvrdio kao uspješan glavni trener. Vincenzo Grifo, Matthias Ginter, Philipp Lienhart i Maximilian Eggestein donose bogato iskustvo, dok bi napadač Igor Matanović morao nadoknaditi odlazak strijelca Manzanbija.

Prednosti i nedostaci:

  • Prednosti: jasna taktička ideja, velik kontinuitet rada, izuzetno opasni prekidi
  • Nedostaci: ograničena širina kadra, manje individualne kvalitete od konkurenata

Prognoza za SC Freiburg

SC Freiburg ostaje iznimno stabilan kandidat za gornji dio prvenstvene ljestvice. Naša konačna prognoza za klub u novoj sezoni jest osmo mjesto.

Šanse za naslov: 0,7 %, rizik od ispadanja: 2 %.

FSV Mainz 05

FSV Mainz 05 u sezoni 2025./26. osvojio je deseto mjesto sa 40 bodova. Nakon teškog početka prvenstva, momčad se znatno stabilizirala. Forma je krenula uzlaznom putanjom dolaskom iskusnog trenera Ursa Fischera.

Trener i igrački kadar

Urs Fischer prvi put ulazi u prvenstvo nakon odrađenih kompletnih priprema. Nadiem Amiri, Paul Nebel i Kaishu Sano vode igru, dok Phillip Tietz i Ransford-Yeboah Königsdörffer moraju preuzeti odgovornost u napadu.

Prednosti i nedostaci:

  • Prednosti: izuzetno kompaktan sustav, snažna sredina terena, prekaljeni iskusni trener
  • Nedostaci: ograničena vrhunska kvaliteta, napadači moraju biti učinkovitiji

Prognoza za FSV Mainz 05

FSV Mainz 05 bi trebao bez većih problema osigurati mirnu sredinu prvenstvene tablice. Ovu taktički organiziranu momčad iz Mainza očekujemo na devetom mjestu.

Šanse za naslov: 0,5 %, rizik od ispadanja: 5 %.

FC Augsburg

FC Augsburg je u sezoni 2025./26. osvojio deveto mjesto s 43 bodova. FCA je odigrao vrlo solidnu prvenstvenu sezonu i dugo ostao blizu europskih pozicija, iako je obrana bila znatno promjenjiva.

Trener i igrački kadar

Manuel Baum ostaje na poziciji glavnog trenera. Mert Kömür, Alexis Claude-Maurice, Kristijan Jakić i Fabian Rieder osiguravaju kvalitetu u veznom redu, dok iskusni Michael Gregoritsch donosi prijeko potrebnu napadačku rutinu.

Prednosti i nedostaci:

  • Prednosti: fizikalnost i snaga, iznimno opasni prekidi, vrlo solidan vezni red
  • Nedostaci: izražene oscilacije obrane, malo vrhunske klase u samom napadu

Prognoza za FC Augsburg

FC Augsburg bi ponovno morao rano i bez stresa osigurati prvoligaški ostanak. Za Europu ipak nedostaje igračke kvalitete, pa očekujemo deseto mjesto.

Šanse za naslov: 0,3 %, rizik od ispadanja: 7 %.

Borussia Mönchengladbach

Borussia Mönchengladbach u prošloj sezoni nije uspješno završila iznad skromnog 12. mjesta. Gladbach je pobijedio u samo devet dvoboja, no pod vodstvom Eugena Polanskog momčad se barem stabilizirala pri kraju.

Trener i igrački kadar

Eugen Polanski odradio je prve kompletne pripreme s prvom momčadi. Tim Kleindienst, Kevin Stöger i Franck Honorat predvode iskusnije igrače, dok Shuto Machino nudi novu opciju nakon odlaska stopera Elvedija.

Prednosti i nedostaci:

  • Prednosti: kvalitetni napadački igrači, veliko iskustvo lige, potencijal veznog reda
  • Nedostaci: premalo prvenstvenog kontinuiteta, učestale obrambene oscilacije

Prognoza za Borussia Mönchengladbach

Borussia Mönchengladbach morat će se blago popraviti u natjecanju, ali Europa vjerojatno ostaje izvan dosega. Klub iz Gladbacha vidimo na 11. mjestu.

Šanse za naslov: 0,3 %, rizik od ispadanja: 8 %.

Hamburger SV

Hamburger SV je u svojoj prvoj bundesligaškoj sezoni nakon velikog povratka uspješno izborio ostanak. Osvojeno 13. mjesto i 38 bodova predstavljali su solidan rezultat, posebno uz veliku podršku na Volksparkstadionu.

Trener i igrački kadar

Merlin Polzin ostaje najvažniji faktor daljnjeg razvoja tima. Yussuf Poulsen, Patson Daka, Jean-Luc Dompé i Albert Sambi Lokonga donose napadačku kvalitetu, a Jordan Torunarigha predstavlja ključni obrambeni adut sastava.

Prednosti i nedostaci:

  • Prednosti: iznimno dobar napad, moćna podrška navijača, više bundesligaškog iskustva
  • Nedostaci: obrambena linija ima prostora za napredak, velike oscilacije u igri

Prognoza za Hamburger SV

Hamburger SV morao bi napraviti naredni iskorak i u potpunosti izbjeći opasnu borbu za ostanak. Naša prognoza za HSV jest 12. mjesto.

Šanse za naslov: 0,2 %, rizik od ispadanja: 12 %.

Werder Bremen

Werder Bremen iza sebe ima vrlo tešku prvenstvenu sezonu u kojoj je završio tek na 15. mjestu. Sa 60 primljenih pogodaka bili su među obrambeno najslabijim momčadima natjecanja.

Trener i igrački kadar

Daniel Thioune od početka nove sezone vodi momčad kao glavni trener. Jens Stage, Mitchell Weiser, Marco Friedl i Justin Njinmah ostaju oslonci, dok Keke Topp i Marco Grüll moraju podignuti učinkovitost.

Prednosti i nedostaci:

  • Prednosti: iskustvo u Bundesligi, dobri pojedinci, izuzetno opasna tranzicija
  • Nedostaci: konstantni obrambeni problemi, izraženi nedostatak kontinuiteta

Prognoza za Werder Bremen

Werder Bremen će vjerojatno ponovno morati više gledati prema dnu nego prema samom vrhu prvenstvene ljestvice. Ekipu iz Bremena očekujemo na 13. mjestu.

Šanse za naslov: 0,15 %, rizik od ispadanja: 18 %.

FC Union Berlin

FC Union Berlin završio je prošlu sezonu na 11. mjestu s 39 bodova. Željezni su bili konkurentni, ali im je nedostajalo konkretnosti u napadu, što je ponovno dovelo do promjene trenera.

Trener i igrački kadar

Novi glavni trener momčadi je Mauro Lustrinelli. Christopher Trimmel i Rani Khedira ostaju neprikosnoveni vođe, dok bi pojačanja Emmanuel Latte Lath, Oliver Burke i Andrej Ilić trebali donijeti više golova.

Prednosti i nedostaci:

  • Prednosti: izrazito fizički stil igre, snaga na domaćem terenu, bogato iskustvo
  • Nedostaci: novi trener na klupi, evidentno ograničena napadačka kreativnost

Prognoza za 1. FC Union Berlin

FC Union Berlin posjeduje sasvim dovoljno kvalitete za prvoligaški ostanak. Međutim, nedostatak napadačke napadačke moći vjerojatno će spriječiti plasman bolji od 14. mjesta.

Šanse za naslov: 0,1 %, rizik od ispadanja: 20 %.

FC Köln

FC Köln je kao povratnik u elitni rang sezonu završio na 14. mjestu. Napad je s 49 golova bio solidan, no čak 63 primljena pogotka stvorila su znatne obrambene probleme na terenu.

Trener i igrački kadar

René Wagner ulazi u novu prvenstvenu sezonu kao glavni trener. Said El Mala, Jan Thielmann, Ragnar Ache i Marius Bülter nude raznovrsne opcije, dok Marvin Schwäbe ostaje pouzdani oslonac na vratarskoj poziciji.

Prednosti i nedostaci:

  • Prednosti: izraženo velika brzina, glasna podrška navijača, iznimni mladi talenti
  • Nedostaci: ranjivost obrambene linije, nedovoljna širina igračkog kadra

Prognoza za FC Köln

FC Köln ponovno mora računati na iscrpljujuću borbu za izbjegavanje opasne zone. Jarčeve očekujemo tik iznad dna natjecanja, na 15. mjestu prvenstvene ljestvice.

Šanse za naslov: 0,1 %, rizik od ispadanja: 24 %.

FC Schalke 04

FC Schalke 04 uvjerljivo je osvojio 2. Bundesligu sa 70 bodova te izborio izravan povratak. Pod vodstvom Mirona Muslića razvili su izuzetno agresivan stil igre i vraćaju se u elitni rang.

Trener i igrački kadar

Trener Miron Muslić ostaje arhitekt uspjeha. Edin Džeko, Kenan Karaman i Moussa Sylla zaduženi su za golove, dok Robin Gosens, Nikola Katić i Junior Dina Ebimbe donose dragocjeno iskustvo prvoligaških utakmica.

Prednosti i nedostaci:

  • Prednosti: velika klupska euforija, intenzivan stil igre, iskusna jezgra tima
  • Nedostaci: status novaka u ligi, manja ukupna individualna kvaliteta

Prognoza za FC Schalke 04

FC Schalke 04 ima realne šanse za ostanak, no moraju odmah skupljati bodove. Prognoziramo im 16. mjesto i naknadno doigravanje za prvoligaški status.

Šanse za naslov: 0,05 %, rizik od ispadanja: 25 %.

SV Elversberg

SV Elversberg je ispisao povijest ulaskom u elitni rang kao drugoplasirani tim 2. Bundeslige. Sa 64 postignuta gola imali su najopasniji napad, a sada ih čeka prva sezona u povijesti.

Trener i igrački kadar

Vincent Wagner ostaje vjeran napadačkoj filozofiji. Lukas Petkov i Lukas Pinckert čine oslonce, dok mladi talenti Francis Onyeka, Noah Darvich i Cole Campbell moraju napraviti nov igrački korak na terenu.

Prednosti i nedostaci:

  • Prednosti: hrabar napadački nogomet, izvrstan razvoj talenata, mali pritisak
  • Nedostaci: potpun nedostatak iskustva u ligi, izrazito skroman klupski proračun

Prognoza za SV Elversberg

SV Elversberg može iznenaditi mnoge favorite, ali kvaliteta Bundeslige znatno je viša. SV Elversberg u konačnoj prognozi vidimo na pretposljednjem 17. mjestu ljestvice.

Šanse za naslov: 0,05 %, rizik od ispadanja: 40 %.

SC Paderborn 07

SC Paderborn 07 je u doigravanju svladao VfL Wolfsburg i izborio povratak u Bundesligu nakon trećeg mjesta u nižoj ligi. Momčad je oduševila navijače brzinom, energijom i hrabrom igrom.

Trener i igrački kadar

Trener Ralf Kettemann izborio je ulazak i vodi tim i dalje. Raphael Obermair i Oliver Batista Meier diktiraju tempo u sredini, dok Sven Michel i Steffen Tigges donose prijeko potrebno iskustvo.

Prednosti i nedostaci:

  • Prednosti: hrabra taktička ideja, stabilna struktura momčadi, iznimno brza tranzicija
  • Nedostaci: ograničeno bundesligaško iskustvo, relativno mali i tanak kadar

Prognoza za SC Paderborn 07

SC Paderborn 07 se od prvoga kola mora grčevito boriti za svaki bod. Ostanak je moguć, ali prvoligaška konkurencija djeluje znatno snažnije.

Šanse za naslov: 0,05 %, rizik od ispadanja: 40 %.

Modus igranja za Bundesliga sezonu 2026/2027

Sezona 2026/2027 njemačke Bundeslige će se igrati po istom modusu kao i prethodne. Već dugo se nisu dogodile neke veće promjene, osim što se povremeno promjeni raspodjela evropskih pozicija.

Evo pregleda aktuelnog modusa igranja:

Bundesliga pregled
Njemacka Bundesliga
Početak sezone 22.08.2025.
Kraj sezone 16.05.2026.
Klubova 18
Sezona 63
Šampion 2024/25 Bayern Munchen
Liga prvaka Bayern, Leverkusen, Eintracht Frankfurt, Borussia Dortmund
Europska liga VfB Stuttgart, SC Freiburg
Konferencijska liga Mainz 05
Pobjednik kupa 2024/25 VfB Stuttgart
Relegacija 1. FC Heidenheim
Ispali Holstein Kiel, VfL Bochum
Ušli 1. FC Keln, Hamburger SV

Format takmičenja Bundesliga

Broj Timova: I u sezoni 2026/2027, se njemačka Bundesliga sastoji od 18 timova. Svako će igrati sa svakim po dva puta, po jednom na domaćem i gostujućem terenu. To znači da će biti odigrana ukupno 34 kola do kraja sezone, nakon kojih će biti poznat i konačni poredak.

Bodovni Sistem: Timovi dobivaju 3 boda za pobjedu, 1 bod za neriješeni rezultat, i 0 bodova za poraz. U slučaju istog broja bodova na kraju o plasmanu odlučuje gol-razlika.

Plasman u Evropska takmičenja Bundesliga

Liga Prvaka: Iz njemačke Bundeslige će se u Ligu prvaka kvalifikovati četiri prvoplasirana tima na kraju sezone. Sva četiri tima idu direktno u glavnu rundu Lige prvaka i ne moraju igrati kvalifikacije.

Evropska i Konferencijska liga: Ekipa koja na kraju sezone zauzme peto mjesto, izboriće plasman u Evropsku ligu, a još jedno mjesto u tom takmičenju je namjenjeno osvajaču Kupa, ukoliko ne bude među prvih pet na tabeli. Tim koji zauzme šesto mjesto ima osiguran plasman u Konferencijsku ligu. Može doći do određenih pomjeranja, zavisno od toga da li će neki njemački klub osvojiti evropsko takmičenje i od toga ko će osvojiti Kup. Može se dogoditi da i sedmo, pa čak i osamo mjesto vodi u Konferencijsku ligu.

Borba za opstanak Bundesliga

Relegacija: Iz njemačke Bundeslige u niži rang takmičenja, dakle u 2. Bundesligu, ispadaju dva posljednjeplasirana tima na tabeli nakon 34 odigrana kola. Ekipa koja zauzme 16.mjesto, razigrava za popunu Bundeslige sa trećeplasiranim timom iz 2. Bundeslige i bolji tim iz tog dvomeča igra u elitnom rangu takmičenja i naredne sezone.

Ključne promjene i noviteti Bundesliga

VAR (Video Assistant Referee): VAR tehnologija nastavlja igrati važnu ulogu u sezoni 2026/2027, pomažući sucima u donošenju ispravnih odluka i smanjenju kontroverznih situacija na terenu.

Zimska Pauza: Prema planu, u Bundesligi će prvih 15 kola nove sezone biti odigrano do 20. decembra, nakon čega će uslijediti zimska pauza. Takmičenje će se nastaviti 10. januara naredne godine utakmicama 16. kola.

Aktuelna tabela 2. Bundeslige 2026/27

Prognoze i kvote za klađenje na Njemačku 2. Bundesligu

2. Bundesliga

2. Bundesliga Kvote za Prvaka, ažurirano 19.07.2026.
KlubPrvakDoigravanjaRelegacija
VfL Wolfsburg2,751,80251
Hannover 966,003,2067,0
Hertha BSC7,503,6041,0
Heidenheim10,04,5034,0
Nürnberg13,06,0023,0
St. Pauli13,05,5026,0
VfL Bochum17,07,0019,0
SV Darmstadt19,07,5017,0
Kaiserslautern19,07,5017,0
Holstein Kiel26,010,012,0
Magdeburg34,012,010,0
Dynamo Dresden41,015,08,00
Karlsruher SC67,021,06,50
Arminia Bielefeld12634,04,20
Energie Cottbus20151,03,50
Greuther Fürth25181,02,87
Osnabrück5011012,20
Eintr. Braunschweig5011262,50
Playzilla kvotePosjeti PlayzilluPlayzilla TestPlayzilla Bonus

VfL Wolfsburg: Glavni favorit za izravan povratak u elitu

VfL Wolfsburg u novu sezonu 2. Bundeslige ulazi s jasnim ciljem – ekspresan povratak u njemačku elitu nakon ispadanja kroz doigravanje i zauzimanja 16. mjesta u Bundesligi. Unatoč iznimnoj individualnoj kvaliteti, momčad nije ispunila očekivanja u višem rangu.

Trener, igrački kadar i očekivanja

Novi trener Tobias Strobl dobio je zadatak vratiti prijeko potrebnu stabilnost i pobjedničko samopouzdanje. S imenima poput Fabiana Reesea, Roberta Glatzela i Elvisa Rexhbecaja, Wolfsburg raspolaže jednim od najjačih sastava u ligi, gdje su iskustvo i klasa na njihovoj strani.

  • Prednosti: Najkvalitetniji kadar u ligi, velika individualna klasa i iznimno široka klupa.
  • Slabosti: Ogroman pritisak ostvarivanja brzih rezultata i prilagodba na novi stručni stožer.

Wolfsburg posjeduje najbolje preduvjete za osvajanje prvog mjesta. Ključno će biti brzo hvatanje natjecateljskog ritma, a sve osim izravne promocije smatralo bi se velikim razočaranjem.

  • Prognoza: mjesto
  • Šanse za promociju:65 %

Hannover 96: Zreliji sastav u novom napadu na vrh

Hannover 96 ulazi u novu natjecateljsku godinu s velikim ambicijama nakon što je u protekloj sezoni kao četvrtoplasirana momčad za dlaku ostao bez plasmana u Bundesligu. Tijekom većeg dijela prvenstva prikazivali su iznimno stabilne izvedbe, a sada žele napraviti taj ključni korak naprijed.

Trener i taktička struktura

Trener Christian Titz nastavlja inzistirati na dominantnom nogometu s visokim posjedom lopte. Igrački kadar odlično je uravnotežen i posjeduje znatno iskustvo igranja u ovom rangu, dok se obrambeni red ističe kao jedan od najčvršćih u cijeloj ligi.

  • Prednosti: Izuzetno uigrana momčad, granitna obrambena linija i jasna igračka filozofija.
  • Slabosti: Povremeno nedovoljno opasan napad i pritisak u neizvjesnim završnicama.

Hannover se opravdano svrstava u sam vrh kandidata za ulazak u viši rang. Sastav djeluje znatno zrelije i spremnije za promociju nego prošle godine.

  • Prognoza: 2. mjesto
  • Šanse za promociju:42 %

Hertha BSC: Napadačka kreativnost za povratak među elitu

Hertha BSC želi zaboraviti promjenjiv prvi dio protekle sezone, u kojoj su na kraju zauzeli sedmo mjesto zahvaljujući odličnim predstavama u nastavku prvenstva. Klub iz Berlina konačno želi osigurati povratak u elitno njemačko društvo.

Trener, kadar i napadački potencijal

Trener Stefan Leitl na raspolaganju ima tehnički izuzetno potkovan kadar. Napadačka linija odlikuje se velikom brzinom i kreativnošću, pa će održavanje kontinuiteta dobrih igara biti od presudne važnosti za ostvarivanje ciljeva.

  • Prednosti: Iznimna kvaliteta i kreativnost u napadu, individualna klasa te velika podrška navijača.
  • Slabosti: Povremena obrambena ranjivost i oscilacije u formi tijekom sezone.

Hertha posjeduje svu potrebnu kvalitetu za plasman među tri najbolje momčadi 2. Bundeslige. Ukoliko stabiliziraju obrambenu fazu igre, borba za izravan ulazak potpuno je ostvariva.

  • Prognoza: 3. mjesto
  • Šanse za promociju: 31 %

FC St. Pauli: Rekonstrukcija i hrabar stil nakon ispadanja

FC St. Pauli ulazi u novu prvenstvenu godinu u fazi redefiniranja momčadi nakon što su ispali iz Bundeslige kao posljednjeplasirani sastav. Unatoč velikoj borbenosti u elitnom rangu, ostanak nisu izborili, pa je sada fokus na izgradnji novog tima.

Novi trener i profil momčadi

Novi mladi trener Marcel Rapp gradit će prepoznatljiv, hrabar i napadački usmjeren nogomet. Unatoč odlascima pojedinih nositelja igre, kadar i dalje posjeduje visoku razinu kvalitete, a ključ uspjeha bit će brza prilagodba ljetnih pojačanja.

  • Prednosti: Intenzivan stil igre, izvrstan rad s mladim igračima i izražena snaga domaćeg terena.
  • Slabosti: Značajne promjene u igračkom kadru i pritisak nakon ispadanja.

St. Pauli bi trebao sigurno završiti u gornjoj trećini ljestvice. Za izravan povratak u Bundesligu trebat će im znatno viša razina konstantnosti.

  • Prognoza: 4. mjesto
  • Šanse za promociju: 22%

1. FC Kaiserslautern: Domaći teren i mentalitet za proboj iz sjene

FC Kaiserslautern iza sebe ima vrlo uspješnu sezonu u kojoj je osvojio sjajno šesto mjesto na ljestvici. FCK je uvelike profitirao od dominacije na svom stadionu, a u novom prvenstvu klub želi napraviti dodatni iskorak prema samom vrhu.

Trener, borbenost i igrački profil

Trener Torsten Lieberknecht predvodi iznimno borbenu i karakterom snažnu momčad. Igrački kadar odlikuje se velikim iskustvom i čvrstim mentalitetom, dok u napadačkom segmentu još uvijek postoji prostor za daljnji napredak.

  • Prednosti: Velika borbenost, neumoljiva snaga na domaćem terenu i fantastičan momčadski duh.
  • Slabosti: Nešto uži igrački kadar i slabiji rezultati na gostujućim terenima.

Kaiserslautern ostaje izuzetno opasan kandidat iz sjene u utrci za viši rang. Plasman među pet najboljih ekipa prvenstva djeluje iznimno realno.

  • Prognoza: 5. mjesto
  • Šanse za promociju: 18%

SV Darmstadt 98: Organizacija i uigranost u utrci za vrh

SV Darmstadt 98 odigrao je solidnu prošlu sezonu završivši na petom mjestu, no u okršajima s vodećim klubovima lige često mu je nedostajalo više efikasnosti. U novoj natjecateljskoj godini želja im je dodatno se približiti samom vrhu tablice.

Trener i fleksibilnost u igri

Trener Florian Kohfeldt inzistira na taktički dobro organiziranom nogometu. Sastav spaja prekaljene igrače i mlade talente, a očekuje se da veća efikasnost i nastavak dobrih igara na domaćem terenu donesu prijeko potreban iskorak.

  • Prednosti: Odlična taktička organizacija, uigrana okosnica tima i fleksibilan sustav igre.
  • Slabosti: Nedovoljan broj postignutih pogodaka i povremeni izostanak kontinuiteta.

Darmstadt ima potencijal dugo ostati u utrci za promociju. Za plasman među prve tri momčadi bit će im potrebna gotovo besprijekorna sezona.

  • Prognoza: 6. mjesto
  • Šanse za promociju: 15%

1. FC Heidenheim: Disciplina i kontinuitet na dugogodišnjim temeljima

FC Heidenheim započinje novu epizodu u 2. Bundesligi nakon što je ispao iz elitnog ranga kao 17. momčad ljestvice. Unatoč grčevitoj borbi do samog kraja, ostanak je izmaknuo, pa klub sada kreće u slaganje novog igračkog mozaika.

Trener i klupske vrijednosti

Trener Frank Schmidt, koji se na klupi nalazi već skoro dva desetljeća, ponovno se oslanja na tradicijske vrline: maksimalnu disciplinu, borbu i momčadski duh. Iako slijedi nadomještanje važnih igrača, obrambena linija ostaje temelj sastava.

  • Prednosti: Izuzetna momčadska povezanost, besprijekorna organizacija i velika borbenost.
  • Slabosti: Pad individualne kvalitete nakon odlazaka i ograničena napadačka moć.

Heidenheim posjeduje kvalitetu za borbu u gornjem domu tablice, no za ekspresan povratak u Bundesligu trebat će im iznimno spretna i konstantna sezona.

  • Prognoza: 7. mjesto
  • Šanse za promociju: 13%

VfL Bochum: Fizička snaga i traženje proboja na gostovanjima

VfL Bochum iza sebe ima prilično promjenjivu sezonu u kojoj su ostali izvan najužeg vrha i na kraju zauzeli deveto mjesto. Najveće probleme stvarala im je loša forma na gostujućim terenima, no ambicije kluba i dalje ostaju vrlo visoke.

Trener, iskustvo i duel-igra

Trener Uwe Rösler svoju taktičku zamisao temelji na fizičkoj snazi, čvrstim duelima i brzoj tranziciji. Kadar raspolaže znatnim iskustvom, ali će podizanje razine efikasnosti u završnici biti ključan zadatak stručnog stožera.

  • Prednosti: Iznimna fizička dominacija, veliko iskustvo nositelja igre i čvrst mentalitet.
  • Slabosti: Slabija realizacija stvorenih prigoda i promjenjiva forma na gostovanjima.

Bochum ostaje u širem krugu kandidata za promociju. Ukoliko žele napasti treće mjesto, morat će znatno podići ukupnu razinu igre.

  • Prognoza: 8. mjesto
  • Šanse za promociju: 12%

Karlsruher SC: Uigranost i mladi talenti iz uloge autsajdera

Karlsruher SC završio je proteklu sezonu u sigurnoj sredini prvenstvene ljestvice, zauzevši 10. mjesto. Iako im je protiv izravnih konkurenta nedostajalo više konstantnosti, momčad je u više navrata nagovijestila svoj značajan potencijal.

Novi trener i uigrana ekipa

Novi mladi trener Maximilian Senft oslanja se na visoku uigranost i kvalitetnu kemiju unutar svlačionice. Sastav je dobro uravnotežen, pri čemu se očekuje da mladi igrači naprave značajan korak naprijed u svom igračkom razvoju.

  • Prednosti: Iznimno uigran sastav, odlična momčadska kemija i opasne situacije iz prekida.
  • Slabosti: Ograničena širina igračkog kadra i oscilacije u napadačkom dijelu.

KSC iz uloge autsajdera vreba svoju priliku za priključak vrhu. Ipak, najrealniji rasplet jest ponovni završetak sezone u gornjoj polovici tablice.

  • Prognoza: 9. mjesto
  • Šanse za promociju: 12%

Modus igranja za 2. Bundesligu sezonu 2026/2027

Njemačka 2. Bundesliga će se i ove sezone igrati u istom formatu kao i prethodnih. Tačnije, posljednja promjena se dogodila još tamo u sezoni 2008/09, jer je prije toga ispadao veći broj timova.

Evo pregleda aktuelnog modusa igranja 2. Bundeslige:

2. Bundesliga pregled
2. Bundesliga
Početak sezone 07.08.2026.
Kraj sezone 23.05.2027.
Timovi 18
Sezona 53.
Prvak 25/26 Schalke 04
Utakmica 306
Relagacija iz Bundeslige Schalke 04, Elversberg, Paderborn
Promocija iz 3. Bundeslige Energija Cottbus, Osnabrück,

Format takmičenja 2. Bundesliga

Broj timova: U sezoni 2026/2027, će se njemačka 2. Bundesliga sastojati od 18 timova. Igrat će svako sa svakim po jednom na domaćem i gostujućem terenu, što znači da će biti odigrana ukupno 34 kola. Nakon toga će biti poznat i konačni poredak.

Bodovni Sistem: Timovi dobivaju 3 boda za pobjedu, 1 bod za neriješeni rezultat, i 0 bodova za poraz, a u slučaju da dva ili više timova na kraju imaju isti broj bodova, o plasmanu odlučuje gol-razlika.

Borba za prvaka i opstanak 2. Bundesliga

Borba za plasman u viši rang takmičenja: Dvije prvoplasirane ekipe na tabeli nakon 34 odigrana kola, izboriće direktan plasman u viši rang takmičenja, odnosno Bundesligu. Trećeplasirani tim nakon 34 odigrana kola, razigrava u dvije utakmice sa timom koji u Bundesligi zauzme 16.mjesto i bolji iz tog dvomeča će od naredne sezone igrati u elitnom rangu takmičenja.

Relegacija: Dva posljednjeplasirana tima na tabeli nakon 34 odigrana kola direktno ispadaju u niži rang takmičenja. Ekipa koja nakon 34 kola zauzme 16.mjesto na tabeli, razigrava u dva meča sa trećeplasiranim timom iz trećeg ranga takmičenja i bolji iz tog dvomeča od naredne sezone igra 2. Bundesligu.

Ključne promjene i noviteti 2. Bundesliga

VAR (Video Assistant Referee): VAR tehnologija nastavlja igrati važnu ulogu u sezoni 2026/2027, pomažući sucima u donošenju ispravnih odluka i smanjenju kontroverznih situacija na terenu.

Zimska pauza: Planirano je da se prvi dio prvenstva, odnosno prvih 17 kola odigra zaključno sa nedjeljom, 20.12., nakon čega slijedi uobičajena zimska pauza. Prve utakmice 18.kola, odnosno prvog kola drugog dijela sezone bi se trebale igrati 17.05.2027.godine.